عطر و ادکلن

تفاوت عطر سرد و گرم

عطرها توانایی این را دارند که خلق و خوی انسانهای را تغییر دهند و همانطور که دنیل فلمینگ می گوید عطرهای روی سیستم عصبی افراد تاثیر میگذارند و احساسات و روحیات آنها را تغییر میدهند و حس خوب بودن به آنها منتقل میکنند. یکی از بزرگترین دغدغه های افراد انتخاب عطر مناسب برای خودشان و متناسب با فصل است. در این مقاله اطلاعاتی در باره تفاوت عطر سرد و گرم در اختیار شما قرار میدهیم تا به راحتی مناسب ترین عطر را برای خودتان انتخاب کنید.

تفاوت عطر سرد و گرم چیست؟

اگر بخواهیم به طور خلاصه تفاوت این دو را بگوییم میتوان گفت عطرهایی که در آن رایحه های نارنج ، هندوانه و لیمو به کار رفته است را عطر سرد میگویند. به عطرهایی که در آنها رایحه های ادویه های شرقی ، شکلات و چوب به کار رفته است عطر گرم میگویند.

عطر مناسب خود را انتخاب کنید.

از آنجا که سلیقه افراد متفاوت است هر بوی عطری مناسب هرکسی نیست. انتخاب بهترین عطر مناسب خلق وخوی افراد معمولا به طور طبیعی انحام میشود. عطری که منعکس کننده شخصیت ما باشد و دنیا درونی ما را تقویت کند به راحتی انتخاب میشود چون هیچکس بهتر از ما خودمان را نمیشناسد.

مزاج

برای انتخاب یک عطر مناسب باید به نوع مزاج خود هم توجه کنید. به عنوان مثال فردی که گرم مزاج است با بوییدن عطرهای گرم مزاج ممکن است دچار سردرد شود ولی همین عطر برای فرد سرد مزاج باعث آرامش میشود. پس یکی از نکات برای انتخاب عطر مناسب دانستن نوع مزاج است.

فصل

دومین مورد فصلی است که میخواهید از آن عطر استفاده کنید.  همانطور که ما در فصل سرما لباس هایی میپوشیم که ما را گرم نگه دارند ، باید در استفاده از عطر هم عطر مناسب همان فصل را بزنیم.
برای استفاده از عطرها در فصل های گرم از عطرهای سرد و در فصل های سرد از عطرهای گرم باید استفاده کرد. احتمالا میدانید درجه حرارت بر روی درک عطر تاثیر میگذارد. هوای گرم رایحه عطر را تشدید میکند و این در حالی است که هوای سرد تبخیر آن را دشوار میکند. انتخاب عطر مناسب برای هر فصل شما را فردی جذاب تر نشان میدهد در ادامه نکاتی را در این باره میگوییم.

بهار

بهار فصل طراوت ، تازگی و شکوفایی است. این زمانی است که درجه حرارت بالا میرود درجه خلق خوی شما هم بالا میرود.
نت های عطر که در بهار بهتر میشوند سبک ، ترد و تازه هستند.
در این فصل از رایحه های سبکتر و تازه تر استفاده کنید مثل نعنا ، ریحان و شکوفه نارنجی و . . .

تابستان

تابستان فصل میوه های رسیده ، تعطیلات و هوای گرم است. این زمانی است که ما به دریا و شب های طولانی و گرم فکر میکنیم.
باید عطرهای خنک تری انتخاب کنید که با هوای گرم در تضاد باشد.  در تابستان باید به آرامی از عطر استفاده کنید زیرا به دلیل هوای گرم بسیار قوی تر میشوند. نت های مشهور تابستانی عبارت است از ترنج ، گل رز ، گل یاس ، میموزا ، شکوفه های نارنجی و . . .

پاییز

در پاییز هوا سردتر میشود. فصلی که بهترین وقت برای پیاده روی در پارک ها و لذت بردن از سقوط برگ هاست. نت هایی که به روحیه پاییز ما بهتر پیش میروند گرم و مشکی هستند.
مانند پتچولی ، وتیور ، چوب صندل ، کهربا ، بلوط و . . .

زمستان

زمستان فصل سرماست و بهترین وقت برای استفاده از عطرهای گرم است. بهتر است در زمستان کمی به سمت رایحه های سنگین و تند بروید. رایحه های چوبی و گوارشی ها هم گزینه های خوبی هستند. در این فصل میتوانید از رایحه های عجیب غریب شرقی که هم گرم و هم تند هستند هم استفاده کنید. بهترین نت های عطرهای زمستانی وانیل ، دارچین ، کهربا و ادویه جات هستند.

توصیه های پایانی

زمانی که میخواهید عطری را خریداری کنید لطفا عطر را به دستتان نزنید چون ممکن است با بقیه عطرهایی که میخواهید تست کنید قاطی شود.
عطر را از روی بطری بو نکنید زیرا در این صورت فقط بوی الکل را استشمام میکنید.
بیش از 3 عطر را پشت سرهم تست نکنید زیرا قدرت بویایی شما کاهش پیدا میکند و در این صورت نمیتوانید عطر مناسب را انتخاب کنید پس بین 3 عطر از بوییدن قهوه برای رفع خستگی بویایی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا