صورتمراقبت پوست

درمان خانگی برای کاهش التهاب بعد از اصلاح

بند انداختن یک روش ساده، ایمن و مؤثر برای از بین بردن موهای صورت است که برای انواع پوست، حتی پوست‌های حساس مناسب است. این تکنیک از هند باستان سرچشمه گرفته و با گذشت زمان محبوبیت جهانی پیدا کرده است. اگرچه بند انداختن آن‌چنان پیچیده نیست که بتواند به پوست آسیب برساند اما رعایت نکات زیر می‌تواند به رفع قرمزی پوست بعد از بند انداختن کمک کند:

در حین برداشتن موهای زائد صورت موها از جای خود کنده میشوند و ضربه هایی که به پوست وارد میشود باعث التهاب و قرمزی و حتی خارش پوست میشود. البته در همه افراد یکسان نیست و پوست های مختلف عکس العمل های متفاوتی هم نشان میدهند. جوش های پوستی بعد از اصلاح به خاطر عوامل میکروبی که در حین برداشتن موها وارد منافذ باز شده اند اتفاق میوفتد. بنابراین بعد از اصلاح باید به خوبی از پوستتان راقبت کنید.

بهتر است بعد از اصلاح کمی صبر کنید سپس صورت خود را ضدعفونی کنید تمیز کنید برای اینکار میتوانید از ماسک های طبیعی وخنک کننده استفاده کنید.

• یخ

 

استفاده از کمپرس سرد یا چند تکه یخ باعث رفع قرمزی و التهاب پوست میشود و سبب تسکین پوست میشود. یخ را دورانی روی صورت بچرخانید اینکار باعث بسته شدن منافذ پوست و کاهش گردش خون میشود و باعث کاهش تورم و قرمزی پوست میشود.

• خیار

یک خیار سرد از یخچال بردارید و به صورت حلقه ای برش دهید و روی پوست صورت خود بگذارید. خیار یک تسکین دهنده موثر است و با خاصیت آنتی اکسیدانی که دارد به بهبود سریع پوست کمک میکند.

• شیر

یک تکه پنبه را به شیر تازه و سرد آغشته کنید وبه صورت بمالید. پروتئین های موجود در شیر علاوه بر محافظت از پوست صورت باعث رفع قرمزی و التهاب پوست میشوند.

• عسل

عسل به دلیل داشتن خاصیت ضدباکتریایی میتواند حساسیت و قرمزی پوست را در کمترین زمان ممکن درمان کند و همچنین باعث کاهش تورم و التهاب میشود.ازعفونت جلوگیری میکند و پوست را مرطوب میکند. میتوانید کمی عسل را روی پوست بمالید بزارید خشک شود بعد با آب سرد بشورید. همچنین میتوانید نصف قاشق چایی خوری عسل را با ماست مخلوط کنید بگذارید 15 دقیقه روی پوست بماند بعد با آب ولرم بشورید.

• آلوئه ورا

آلوئه ورا مرطوب کننده و ضد باکتری عالی است.
و پوست آسیب دیده را تسکین میدهد. میتوانید ژل آلوئه ورا را روی صورت بمالید و بعد از خشک شدن با آب ولرم بشورید.

• چای کیسه ای

چای های کیسه ای خود را دور نندازید و در یخچال نگه دارید.برای رفع تورم و تسکین فوری پوست میتوانید چای کیسه ای را روی صورت بمالید. تئوبرومین و اسید تانیک در چای به تسکین درد و بهبود پوست آسیب دیده کمک میکند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا