عطر و ادکلن

روانشناسی عطرها

انتخاب عطر بر اساس شخصیت ، از نظر کارشناسان تایید شده و معتقد هستند که افراد بر نوع شخصیاتشان عطر انتخاب میکنند و به آن علاقه نشان میدهند .
تابحال به این موضوع فکر کرده اید که چرا شما از یک رایحه خوشتان می آید ولی بقیه نظری متفاوت دارند ؟ این امر به این موضوع برمیگردد ، که هرکس بر اساس شخصیت رفتاری و علاقه ای که دارد عطر را انتخاب میکند . انتخاب عطر بر اساس شخصیت اثبات شده است و در برخی مکان ها نیز تست روانشناسی عطر وجود دارد .

نقش گروهای اصلی در انتخاب عطر بر اساس شخصیت

• عطرهای ساخته شده با رایحه گل ها

عطرها در این دسته متنوع هستند و بیشتر مورد توجه خانم ها قرار میگیرند اما گروه مردانه هم دارند . افرادی که عطرها با نت گل را انتخاب میکنند روحیه ای لطیف و احساساتی دارند . گل هایی مثل بنفشه ، رز و زنبق مخصوص آقایان است و دیگر گل ها مناسب خانم هاست.

• عطرهای ساخته شده با رایحه مرکبات

افرادی که به سمت عطرهایی با رایحه مرکبات میروند شخصیتی اکتیو ، پرانرژی و سرزنده دارند . نت های تشکیل دهنده این گروه را میتوان به لیمو ، پرتقال ، برگاموت ، گریپ فروت و نارنگی نام برد . عطرهایی با بوی مرکبات را معجونی جادویی و شگف انگیز در گرمای تابستان میشناسند .

• عطرهایی با رایحه شرقی

اشخاصی که از عطرهای دارای رایحه شرقی استفاده میکنند شخصیتی ماجراجو ، کنجکاو و ریسک پذیر دارند . عطرهای شرقی ترکیبی از ادویه های خوشبو بوده که خود دارای چندین زیر دسته از جمله وانیلی ، رایحه گل ها ، فوژه ، چوبی و تند است . این گروه بویایی جز رایحه های جذب کننده و محبوب بشمار میروند .

• عطرهای ساخته شده از رایحه چوب

گروه بویایی چوبی نمادی از استواری ، قدرت و منطق گرایی است . اصولا افراد متفکر از این گروه استفاده میکنند . گروه چوبی به چند دسته اقیانوسی ، چیپر ، آروماتیک ، گلی مشک و ادویه ای تقسیم شده است .

• عطر با رایحه تند

افرادی که دارای اعتماد به نفس بالا ، هوش ، مدیریت قوی ، استواری از ویژگی های شخصیتی آنهاست ، عطرهایی با رایحه تند را انتخاب میکنند . این رایحه نشان از قدرت و استواری آنها داشته و با استشمام عطرهای تند روحیه شاداب و سرزنده ای خواهند داشت . پس اگر شخصی در اطراف شما از عطرهای تند استفاده میکند میتوانید به مدیریت قوی آن اعتماد کنید .

• عطر با رایحه تلخ

این افراد دارای شخصیتی با انگیزه بالا هستند و مایل نیستند زندگیشان دستشخوش تغییرات شود و فعال هستند و ورزش یکی از علایق آنهاست . افرادی که از عطرهای تلخ استفاده میکنند اغلب سخت بوده و مدام دوست دارند همه چیز مطابق نظر آنها باشد تا جایی که اگر غیر این باشد اخم میکنند و سعی میکنند عصبانیت خود را کنترل کنند . از دیگر خصوصیت آنها میتوان به خویشتن داری و اراده قوی اشاره کرد .

• عطر با رایحه ملایم

به طور معمول افرادی که از عطرهای ملایم استفاده میکنند دربین خانواده و دوستان خود محبوب هستند . آنها احساساتی ، آرام ، اسرارآمیز وقلبی بزرگ دارند . به هیچ وجه خودخواه نیستند و خیلی زود مشکلات زندگی خود را به دست فراموشی میسپارند .
اغلب مایلند جلب توجه کرده و اعتماد دیگران را زود بدست می آوردند . اما باید مراقب این افراد باشید اگر موضوعی ناراحتشان کند زود عصبی میشوند و مدام بهانه میتراشند .

• عطر با رایحه خنک

برای افرادی که میزبان خوبی هستند و غرورمثبتی دارند عطرهای خنک انتخاب خوبی است . اگر افرادی را دارید که از عطرهای خنک استفاده میکنند به مدیریت و برنامه ریزی دقیق آنها برای زندگی اعتماد کنید و بدانید این افراد هیچگاه وقت خود را برای مسئل بیهوده هدر نمیدهند . آنها همیشه هدف مهمی دارند و برای رسیدن به آن برنامه ریزی میکنند ولی با همه این برنامه ریزی ها گاهی استرس ونگرانی به سراغ دلشان می آید .

• عطر با رایحه گرم

مسئولیت پذیری یکی از ویژگیهای بارز این افراد است . از خصوصیات اصلی آنها میتوان به احساسات شدیدشان اشاره کنیم . در برابر مسائل زندگی واکنش های شدیدی نشان میدهند که نشان دهنده روحیه گرم و احساسات شدید آنهاست . این افراد بسیار خون گرم و همراه و مشاور خوبی هستند و حسادت در آنها نقشی ندارد .

• عطر با رایحه شیرین

این افراد هم صحبت خوبی خواهند بود ومیتواند به راحتی با آنها درد دل کرد و مشورت گرفت . اصولا همیشه در حال یادگرفتن بوده و مایلند چیزهای جدید یادبگیرند . شخصیت شیرین داشته و شوخ طبعی از خصوصیات اصلی آنهاست . این اشخاص حساس و زودرنج بوده در حدی که اگر از کسی ناراحت شوند بخشیدن آنها سخت حتی غیرممکن است . آرزوهای زیادی دارند که به نظر دیگران عجیب است و با پشتکار و اراده به اهداف و آرزوهای خود میرسند .
اما رایحه­‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره کرده‌­ایم، می‌­توانند به شما در روانشناسی عطرها کمک کند تا شخصیت افراد را بشناسید. البته شاید صد در صد صحیح نباشند و برای همه صدق نکنند، اما تا حد زیادی موثر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا