آرایشی و زیباییسبک زندگی

نکات کلیدی آرایش شب و روز

شیوه‌ی آرایش کردن درست مثل نوع لباس پوشیدن امری سلیقه‌ای و دلخواه بوده و برای آن قانونی که افراد ملزم به رعایت کردن آن باشند، وجود ندارد. اما نکاتی هست که توجه به آن‌ها باعث می‌شود آرایش چهره مناسب زمان و شرایط بوده و باعث جذابیت بیشتر چهره شود. یکی از این نکات رعایت تفاوت‌های آرایش روز و آرایش شب است.

وقتی در طول روز برای انجام کاری بیرون میروید بهتر است چهره طبیعی داشته باشید چرا که این باعث جلب توجه کمتری میشود . در طول روز بهترین کار استفاده از کرم های ضدآفتاب و یک آرایش ملایم برای شاداب نشان دادن صورت است.اما شب ها به دلایل مختلفی از جمله خستگی پوست و چشم ها و جدی تر بودن مراسم و همچنین لباس هایی که برای آن میپوشید شدت و رنگ آرایش تغییر کرده و توصیه های دیگری وجود دارد.

1: زیر سازی پوست در آرایش روز و شب

اولین قدم برای آرایش زیر سازی پوست است. در طول روز به دلیل وجود نور خورشید بهترین کرم برای زیر سازی استفاده از کرم های ضد آفتاب است. اگر رنگ ضد آفتاب هماهنگ با رنگ پوست باشد پوست را یکدست و صاف میکند. اما زیر سازی پوست در آرایش شب بعداز استفاده از مرطوب کننده استفاده از کرم پودر است. استفاده از یک لایه نازک و هم رنگ پوست، پوست را روشن تر و شاداب نشان میدهد.

2: تفاوت آرایش ابرو در روز و شب

ابرو همواره جزءِ اولویت‌های آرایش بوده و مرتب نگه‌داشتن آن‌ها به جذابیت چهره و شادابی آن کمک می‌کند. ابروهای به ‌هم‌ ریخته و نامرتب باعث میشود فرد بیمار به نظر برسد. اما برای آرایش آن در طول روز استفاده از رنگ‌های متضاد با رنگ مو توصیه نمی‌شود. به ‌طورکلی اگر ابروها اشکال چندانی ندارند بهتر است از مداد ابرو برای تغییر رنگ آن در آرایش روز استفاده نکرد. اما در طول شب، مخصوصاً اگر آرایش مو کمی پیچیده و متفاوت باشد، رنگ‌های متضاد با رنگ مو و بازی با تیرگی و روشنی ابروها می‌تواند جذابیت و گیرایی چهره را بیشتر کرده و به چشم‌ها جلای بیشتری بدهد.

3: آرایش چشم ها در روز و شب

خط چشم

استفاده از خط چشم برای جلوه بخشیدن به چشم است.
اما استفاده از خط چشم ها پهن و بسیار بلند برای آرایش روز سنگین است. بهتر است خط چشم در طول روز کوتاه و نازک باشد.در عوض میشود در شب از خط چشم های شمشیری استفاده کرد تا چشم ها گیرا تر شوند.خطوط پهن و بلند در طول شب باعث میشود خستگی چشم ها پوشیده شود.

ریمل

در مورد مژه ها در روز کافی است کمی با برس ریمل به آنها حالت داد و زیاد مایع ریمل روی آنها قابل تشخیص نباشد و فقط چشم ها سرحال تر و شاداب تر بنظر برسند. اما در آرایش شب میتوانید با دست باز از ریمل استفاده کنید تا مژه ها پرتر و بلندتر بنظر برسند.

سایه ها

بهترین رنگ ها برای سایه در طول روز استفاده از رنگ های گلبهی،شامپاینی،صورتی و بنفش کمرنگ است. این رنگ‌ها در طول روز و به خاطر وجود نور خورشید و انعکاس آن در چهره، هاله‌ای از رنگ اصلی خواهند بود و برای جلوه‌ی بیشتر چشم و نمود شادابی آن رنگ‌های بسیار مناسبی برای سایه در آرایش روز هستند.این در حای است که بهترین رنگ برای سایه در شب رنگ دودی است.دودی کلاسیک ترین و شیک ترین سایه در شب است.چنانچه لباسی که انتخاب میکنید با مروارید و ململ کارشده باشد در استفاده از رنگ دودی برای سایه نباید تردید کنید. اما در هرحال انتخاب سایه ای مناسب با لباس برای آرایش شب انتخابی بدون خطاست.

اطراف چشم

در این مورد برای آرایش روز با توجه به توصیه به ساده بودن آن نکته‌ی خاصی وجود ندارد اما در مورد آرایش شب بهتر است اطراف چشم و گوشه‌های بیرونی آن با رنگ قهوه‌ای و طلایی مشخص شود. البته در استفاده از رنگ اطراف چشم، رنگ انتخابی سایه نقش مهمی داشته و بر طبق آن باید برای جلای بیشتر چشم، اطراف آن را با یکرنگ هم‌طیف یا خنثی مشخص کرد. به‌ عنوان ‌مثال استفاده از سایه‌ی نقره‌ای در مجاری اشکی، گونه و پائین بینی فرم بهتری به قسمت مثلثی شکل چهره می‌دهد
برای زیر چشم‌ها نیز لایه‌ی کرم پودر مورد استفاده، باید کمی ضخیم‌تر باشد.

4: رژگونه در آرایش روز و شب

استفاده از رژگونه با رنگ های اغراق آمیز در آرایش روز و شب اصلا توصیه نمیشود. رژ گونه به منظور حجیم و برجسته نشان دادن گونه هاست و نباید برای اینکار از رنگ های غلیظ استفاده کرد.بهترین رنگ ها برای رژگونه در روز کالباسی و گلبهی است و برای شب لایه ای نازک از رنگ های برنز و مسی و قهوه ای بسیار ملایم بهترین انتخاب است.

5:رنگ های مناسب رژ برای آرایش روز و شب

برای آرایش روز رژ لبهای ملایم و طبیعی بهترین گزینه است مثل صورتی ملایم،قرمز یا قهوه ای کمرنگ،زرشکی،آلبالویی و گوشتی میتواند تیرگی وروشنی پوست را یکدست کند. برای آرایش شب میتوانید از هر رنگ رژی استفاده کنید چون قانون خاصی ندارد و میتواند متضاد ترین رنگ با لباس باشد اما اگر کل آرایش شب از طیف خاصی از رنگ پیروی کند زیبایی دوچندانی پیدا میکند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا