سبک زندگیناخن

10 اشتباه هنگام لاک زدن

فرقی نمیکند طرفدار استفاده از چه نوع لاکی باشید چون استفاده از لاک اصول و قواعدی دارد که به آن باید عمل کنید. ولی اکثر ما این از اصول بیخبریم و به رغم اینکه هزینه زیادی برای خرید لاک میکنیم ناخن های زیبایی نداریم. در این مقاله درباره 10 اشتباه رایج میگوییم که نباید هنگام لاک زدن انجام داد.

1. دوش آب گرم بعد از زدن لاک


هرگز بلافاصله بعداز زدن لاک دوش نگیرید چون لاک زمان کافی برای خشک شدن ندارد. دوش آب گرم دشمن لاک است و قرار گرفتن لاک در معرض آب گرم باعث ایجاد لکه و حباب میشود. پیشنهاد میشود 1 ساعت بعد از زدن لاک صبر کنید بعد حمام کنید.

2. رفتن به رختخواب بعد از زدن لاک

وقتی لاک میزنید بعد از 20 دقیقه یا 30 دقیقه به نظر میرسد که خشک شده است در صورتی که لاک حدود 24 ساعت وقت لازم دارد تا کاملا خشک شود. بنابراین بعد از لاک زدن به رختخواب نروید چون امکان دارد لاک خراب شود. ساده ترین روش برای خشک کردن سریع لاک این است که 2 دقیقه بعداز زدن لاک دستانتان را در کاسه ای از آب سرد قرار دهید و حدود 3 دقیقه درهمان حال نگهدارید. آب سرد به فرآیند خشک شدن لاک سرعت میبخشد.

3. غفلت از لایه نهایی لاک


فراموش کردن لایه نهایی لاک یکی از رایج ترین اشتباهات است. اگر لایه نهایی لاک را نزنید لاک شما به اندازه کافی براق نخواهد بود و عمر لاکی که میزنید کمتر میشود. حتی اگر روی لاکها لایه نهایی را زدید بازهم پیشنهاد میشود بعد از یکی دو روز یک لایه دیگر بزنید تا عمر لاک بیشتر شود.

4. لاک پایه را فراموش نکنید.


لاک پایه سطح ناخن ها را صاف وصییقلی میکند و بستری مناسب برای لاک ایجاد میکند. از طرفی دیگر لاک پایه چسبندگی میان لاک و ناخن را افزایش میدهد و از لکه دار شدن و زرد شدن ناخن ها توسط رنگدانه ها جلوگیری میکند. در نتیجه قبل از زدن لاک یک لایه پایه لاک بزنید.

5. مالیدن لایه ای ضخیم از لاک

 


حتما شماهم تا حالا به دلیل کمررنگ بودن لاکتان مجبور شده اید چند لایه بزنید تا پر رنگ تر شود. از این طریق نه تنها لاکی که زده اید دیرتر خشک میشود بلکه احتمال لکه دارشدن آن بیشتر میشود. در عوض پیشنهاد میکنیم چند لایه نازک بزنید و بین هر لایه 2 دقیقه صبر کنید با این روش لاک زودتر خشک میشود. اگر لایه ضخیمی از لاک را بزنید احتمال جاری شدن آن روی کوتیکول هم وجود دارد. برای پاک کردن آن از یک خلال دندان آغشته به لاک پاک کن استفاده کنید.

6. با یک حرکت لاک زدن

اگر به دست ناخن کارهای حرفه¬ای دقت کرده باشید میبینید که یا چند حرکت لاک میزنند ولی اگر با یک حرکت لاک بزنید برس لاک به تمام بخش های ناخن نمیرسد و لاکی زده¬¬اید زشت و کثیف به نظر میرسد. پیشنهاد میشود لاک را با چند حرکت بزنید.

7. استفاده از انواع لاک روی ناخن ها چرب

 


چرب بودن ناخن ها باعث خرابی سریع تر لاک میشود. اگر میخواهید روغن کوتیکول به ناخن بزنید بعد از زدن لاک روغن بزنید. در مصرف روغن هم زیاده روی نکنید. پیشنهاد میکنیم در کنار خرید لاک یک پرایمر ناخن هم تهیه کنید تا PH ناخن را خنثی کند و سطح ناخن را آماده پایه لاک کند.

8. استفاده از لاک های قدیمی و تاریخ مصرف گذشته

 


وقتی مدتی از عمر لاک گذشته باشد ، حلال های موجود در لاک تبخیر میشود و حالتی چسبناک وریش ریش میشود. استفاده از این چنین لاکی دشواری خاصی دارد. قانونی برای مانیکور ناخن وجود دارد که بهتر است دست کم سالی یکبار لاکی که خریده¬اید را دور بیاندازید.

9. زدن لاک روی کوتیکول


لاکی روی ناخن میزنید باید به اندازه یک تار مو با کوتیکول فاصله داشته باشد. باید در نظر داشته باشید که لاک روی کوتیکول نخورد . برای انجام این کار کمی برس را روی ناخن فشار دهید تا لاک بیرون بیاید بعد به سمت کوتیکول ببرید و قبل از اینکه به کوتیکول برسد حرکت را موقف کنید و ادامه ناخن را لاک بزنید.

10. استفاده از انواع لاک پاک کن های دارای استون

پیشنهاد میکنیم در کنار خرید لاک یک لاک پاک کن با کیفیت هم خریداری کنید که حاوی استون نباشد. لاک پاک کن هایی که دارای استون هستند با جذب رطوبت سطح ناخن را خشک و شکننده میکنند. استفاده بیش از حد از لاک پاک کن های حاوی استون باعث ایجاد لکه های سفیدی بر روی ناخن میشود و خشکی کوتیکول را به همراه دارد.

حرف اخر

امیدواریم دفعه بعدی در هنگام استفاده از لاک نکاتی که در بالا ذکر شد را به یاد داشته باشید و به آن ها عمل کنید تا لاک زیباتر و تمیز تری داشته باشید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا